Almanya Vizesi 2022

Türk vatandaşları Almanya’ya yapacakları seyahatler için vize başvurusunda bulunmalıdır. Almanya vizeleri, seyahat sürelerine ve seyahat amaçlarına göre belirlenmiştir. Almanya vizesi 2022 başvurusu için Almanya konsolosluğuna, İDATA merkezlerine veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine müracaat edilmelidir. Almanya vize işlemleri için vize merkezlerinden randevu alınması gerekir. Vize randevusu seyahat planından 3 ay öncesinde alınabilir.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için vize merkezlerinden randevu alınması ve istenen tüm belgelerin hazırlanması gerekir. Almanya vizesi 2022 vize evraklarının listesi Almanya konsolosluğu resmi web adresi üzerinden yayınlanmaktadır. Başvuru yaptığınız vize türü için talep edilen evrak listesine göre belgelerinizi hazırlayabilirsiniz. Vize türlerinin tümü için talep edilen başlıca evraklardan biri vize başvuru formudur. Başvuru formunu internet üzerinden doldurabilir ve çıktısını alarak belgeleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Almanya vizesi gerekli evraklar 2022: Başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaport, kimlik fotokopisi, finansal belgeler, konaklama adresi ve uçak biletidir. Başvuru yapılan vize türünün uzun süreli vize olması durumunda ek evraklar talep edilir. Bu belgeler hakkında bilgi almak için İDATA resmi web adresinde yayınlanan bilgileri takip edebilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Almanya aile birleşimi vizesi eşi ve çocukları Almanya’da ikamet eden Türk vatandaşlarının başvuru yaparak Almanya’ya yerleşmesine imkan tanıyan vize türüdür. Vize başvurusu yapmak için Almanya konsolosluğundan veya vize merkezlerinden 3 ay öncesinde randevu alınabilir. Almanya vizesi 2022 başvurusu için hazırlanması gereken evraklar, kısa süreli vize türlerine göre daha detaylıdır.

Almanya aile birleşimi gerekli evraklar Almanya’da ve Türkiye’de hazırlanması gereken evraklardan oluşur. Almanya’da yaşayan eşin doğun belgesi veya oturum izni belgesi, eşlerin kimlik fotokopileri, uluslararası evlenme kayıt örneği, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelerin tümü başvuru tarihinde hazır olmalıdır. Aile birleşimi vizesinin alınması için A1 düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunuz gösteren sertifika veya sınav puanı da belgeler arasına eklenmelidir.

Almanya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya vizesi 2022 başvuruları, ülkeye seyahat amacına göre vize türüne karar verilmesi ardından yapılmalıdır. Almanya, ülkesine çalışma amacıyla gelecek kişilerin uzun süreli vize türlerinden birini almasını talep eder. Ticari, çalışma, aile birleşimi ve öğrenci vizeleri ile Almanya’ya yerleşen kişiler çalışma izni başvurusunda bulunabilir. Almanya vizesi 2022 başvurusu çalışma vizesi için yapılacaksa Almanya’da bir şirket ile iş sözleşmesi yapılmış olmalıdır.

Almanya çalışma vizesi gerekli evraklar: Çalışma belgesi, finansal belgeler, mesleki belgeler, pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği ve sağlık raporu gibi belgelerdir. Çalışma vizesi için istenen belgeler, çalışılacak firmaya göre değişiklik gösterir. Bu nedenle konsolosluktan alınan bilgilerin dikkate alınması gerekir.

Almanya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya öğrenci vizesi ülkede eğitim almak isteyen Türk vatandaşlarının başvuru yapması gereken vize türüdür. Dil eğitimi, lise, üniversite, mesleki eğitim, bilimse araştırma amaçlarıyla bu vize türüne başvuru yapılabilir. Almanya vizesi 2022 başvurusu Almanya konsolosluğuna, İDATA adresine ve yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapacak kişilerin randevu alması ve gerekli tüm belgeleri hazırlaması istenir.

Almanya öğrenci vizesi gerekli evraklar: Eğitim kurumlarından alınan onay belgesi, diploma, eğitim belgeleri, yabancı dil sertifikası, pasaport, nüfus kayıt örneği gibi belgelerdir. Vize için istenen belgeler eğitim alınacak eğitim kurumlarına göre değişiklik gösterir. Vize başvurusu için başvuru formu doldurmanız ardından Almanya konsolosluğu web adresinden gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi dışında alınacak öğrenci vizeleri için A1 düzeyde Almanca bilinmesi şarttır. Sertifika sahibi olmayan kişiler geçerli yabancı dil puanlarını kullanabilir.

Almanya Vizesi Ücreti 2022

Almanya, Türk vatandaşlarının seyahatleri için seyahat amacına göre vize almasını talep eder. Vize türleri; turistik, Schengen, aile birleşimi, çalışma ve eğitim gibi sınıflara ayrılmıştır. Almanya vizesi 2022 başvurusu Almanya konsolosluğu veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerinden randevu alınarak yapılır. Başvuru yapılması için vize evraklarının teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi gerekir.

Almanya vizesi ücreti 2022 yılı için 80 € olarak belirlenmiştir. Bu ücret ile birlikte vize merkezi ücreti olan 40 € ödenmelidir. Vize ücreti € karşılığı olacak şekilde TL cinsinden nakit olarak ödenebilir. 6-12 yaş aralığı için vize harcı 40 €’dur. 0-6 yaş aralığı için vize ücreti istenmez. Başvuru yapılan vize türlerine göre vize ücretleri değişiklik göstermektedir.

Almanya Vizesi Aile Birleşimi 2022

Almanya aile birleşimi vizesine aile yakınları Almanya’da ikamet eden Türk vatandaşları başvuru yapabilir. Almanya vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapacak kişinin eşi veya çocukları Almanya’da yasal oturum iznine sahip olmalıdır. Aile birleşimi vizesinin alınması için başvuru sahibi A1 düzeyde Almanca bilmeli ve yeterli düzeyde maddi gelire sahip olmalıdır.

Almanya vizesi aile birleşimi 2022 başvurusu yapmak için İDATA, Almanya konsolosluğu ve yetkili vize merkezlerinden randevu alınması zorunludur. Seyahat planından 3 ay öncesinde randevu alınabilir. Randevu tarihinde hazırlanması gereken evrakların listesi, Almanya konsolosluğu resmi web adresi üzerinden açıklanmaktadır. Açıklanan güncel listeye göre belgelerin teslim edilmesi gerekir. Aile birleşimi vize sonucu ortalama 3 ay içerisinde açıklanır. Vize alarak ülkeye giden kişiler oturum izni başvurusunu Göçmen Bürosuna yapmalıdır.

Almanya Çalışma Vizesi 2022

Almanya çalışma vizesi Türk vatandaşlarının Almanya’da bir şirketle iş anlaşması yapması halinde başvuru yapabileceği uzun süreli vize türüdür. Ulusal vize kategorisinde yer alan vize için ulusal vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunu internet üzerinden doldurabilir ve çıktısını alarak belgeler arasına ekleyebilirsiniz. Almanya vizesi 2022 başvurusu için çalışılacak firmadan çalışma belgesi alınmalıdır.

Çalışma belgesi, başvuru sahibinin görevi, çalışma süresi, çalışma saatleri gibi bilgileri içeren resmi evraktır. Bu belge ile birlikte şirket tarafından hazırlanması gereken farklı belgeler de vardır. Almanya çalışma vizesi 2022 başvurusu için tüm evrakları vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz gerekir. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra sonucun açıklanma süresi ortalama 2 aydır.

Almanya Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Almanya öğrenci değişim programı ile öğrenci kabul eden ülkeler içerisinde yer alır. Almanya vizesi 2022 şartlarına göre Erasmus sınavlarına katılan ve yeterli puanı alan öğrenciler, Türkiye’de eğitim aldıkları üniversite ile denkli sağlayan üniversitelere Erasmus vizesi alarak gidebilirler.

Almanya eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurusu için eğitim alınan ve eğitim alınacak üniversitelerden onay belgeleri alınmış olmalıdır. Bu belgelerle birlikte hazırlanması gereken farklı evraklar vardır. Pasaport, nüfus kayıt örneği, yabancı dil sertifikası, finansal belgeler, seyahat sağlık sigortası gibi belgelerin tümünü vize merkezine teslim ederek Erasmus vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Erasmus vizesi eğitim süresini kapsayacak şekilde verilir. Erasmus vizesi alarak Almanya’ya giden öğrenciler çalışma izni başvurusunda bulunabilir.

Almanya Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/almanya-vize-basvurusu/

Almanya Vizesi Ne Kadar?

Almanya vize ücreti 80 €’dur.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi, gerekli belgelerin yetkili vize merkezlerine veya konsolosluğa teslim edilmesi ardından alınır.

Almanya Schengen Vizesi Veriyor Mu?

Almanya Schengen ülkelerinden biridir ve Schengen vizesi vermektedir.

Give a Comment