Belçika Vizesi 2022

Belçika’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur. Belçika vizesi 2022 başvurusu, ülkeye seyahat etme amacına göre alınabilir. 90 günü geçmeyecek seyahatler için Schengen vizesi veya turistik vize başvurusunda bulunabilir. 90 günden uzun süre konaklayacak olan kişiler; eğitim, çalışma, aile birleşimi ve ticari gibi uzun süreli D tipi vize türlerinden birine müracaat etmelidir.

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Belçika vizesine başvuru yapmak için ilk olarak seyahat amacına göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir. Belçika vize türleri; Schengen, turistik, aile birleşimi, çalışma, eğitim ve ticari olarak farklı sınıflara ayrılmıştır. Vize türüne karar vermeniz ardından ilgili vize türü için Belçika vizesi 2022 başvuru formunu doldurmanız gerekir. Vize başvuru formunda verilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmasına dikkat etmelisiniz.

Vize başvurusu için Belçika konsolosluğuna dilekçe yazılmalıdır. Vize talep dilekçesi, seyahat amacını açıkça ifade etmeli ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, seyahat süresi gibi bilgileri içermelidir. Dilekçe yazmanız ardından Belçika konsolosluğundan veya yetkili vize merkezlerinden randevu almalısınız. Randevu tarihinde gerekli tüm belgelerle birlikte vize başvurusu yapılabilir.

Belçika vizesi gerekli evraklar 2022 listesi Belçika konsolosluğu web adresi üzerinden yayınlanır. Tüm vize türleri için talep edilen genel evraklar şunlardır: pasaport, kimlik fotokopisi, başvuru formu, dilekçe, fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, mesleki belgeler, finansal belgeler, konaklama adresi ve uçak bileti. Bu belgeler kısa süreli vize türleri için hazırlanması gereken belgelerdir. D tipi vize başvurularında ek belgeler talep edilir.

Belçika Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Aile birleşimi vizesi, aile bütünlüğünün sağlanması amacıyla verilen D tipi vize türlerinden biridir. Bu vize, eşi ve çocukları Belçika’da yaşayan yabancı uyrukluların ülkeye yerleşmek için alabileceği vize türüdür. Vize başvurusu yapılması için sağlanması gereken şartlarla birlikte gerekli evrakların tümü hazırlanmalıdır. Belçika vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapacak kişi ülkede geçinmek için yeterli maddi gelire sahip olmalı ve yeterli düzeyde yabancı dil bilmelidir.

Belçika aile birleşimi gerekli evraklar; Evlilik belgeleri, uluslararası evlenme kayıt örneği, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, finansal belgeler, eşler için oturum izni veya doğum belgesi, Belçika’da yaşanacak evin tapusu veya kira kontratı gibi belgelerdir. Bu belgelerle birlikte Belçika vizesi için talep edilen genel belgelerin hazırlanması istenir.  

Belçika Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika vizesi 2022 prosedürüne göre çalışma vizesi, Belçika’da faaliyet gösteren bir şirketle iş sözleşmesi yapan yabancı uyruklulara verilir. Vize başvurusunda bulunmanız için çalışacağınız firmadan çalışma belgesi almalısınız. Çalışma belgesi, görev, çalışma saatleri, çalışma süresi gibi bilgileri içermelidir. Bu belgenin imzalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmelidir.

Belçika vizesi 2022 başvurusu için ulusal vize başvuru formunu doldurmalısınız. Vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin diğer evraklarda verilen bilgilerle tutarlı olmasına dikkat edilir. Başvuru formunu doldurmanız ardından çıktısını alarak imzalamanız ve son halini evraklarınız arasına eklemeniz gerekir. Daha sonra Belçika konsolosluğundan veya vize merkezlerinden randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Randevu tarihine kadar hazırlanması gereken Belçika çalışma vizesi gerekli evraklar listesi, Belçika konsolosluğu tarafından açıklanır. Açıklanan güncel belgeler doğrultusunda evraklarınızı hazırlamanız ve randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz istenir. Çalışma vizesi için genel evraklarla birlikte; çalışma belgesi, mesleki belgeler, sağlık raporu, adli sicil kaydı gibi ek belgeler talep edilir.

Belçika Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika, ülkesinde eğitim almak isteyen yabancı uyruklulara eğitim vizesi vermektedir. Üniversite, lise, yabancı dil eğitimi, mesleki eğitim ve bilimsel araştırma amaçlarıyla Belçika’ya seyahat edecek kişiler eğitim vizesine başvuru yapmalıdır. Belçika vizesi 2022 başvurusu için online başvuru formunu doldurmanız ardından vize randevusu almalısınız. Vize başvuru formunu internet üzerinden doldurabilir, çıktısını aldıktan sonra imzalayarak evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Belçika öğrenci vizesi gerekli evraklar; pasaport, başvuru formu, dilekçe, eğitim belgeleri, eğitim kurumundan alınan onay belgesi, nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, fotoğraf gibi belgelerdir. Eğitim vizesi için istenen evrakları, eğitim alınacak kuruma göre değişiklik gösterir. Bu nedenle konsolosluktan alınan güncel bilgiler doğrultusunda evrakların hazırlanması gerekir. Vize alarak ülkeye seyahat edilmesi ardından oturum izni başvurusunda bulunulmalıdır.

Belçika Vizesi Ücreti 2022

Belçika vizesi 2022 başvurusu için vize merkezlerinden randevu alınması ve randevu tarihinde gerekli belgelerin teslim edilmesi istenir. Vize başvurusu yapacak kişiler, ilgili vize türü için belirlenen vize harcını ve vize merkezi ücretini ödemelidir. Belçika vizesi ücreti 2022 yılında 227 TL olarak belirlenmiştir. Belçika vizesi için ödenmesi gereken vize harcı, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir.

Belçika Vizesi Aile Birleşimi 2022

Belçika aile birleşimi vizesi, eşi veya çocukları Belçika’da yaşayan Türk vatandaşlarının alabileceği vize türüdür. Belçika vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapan kişinin aile yakınları Belçika’da en az 1 yıldır yasal olarak ikamet ediyor olmalıdır. Başvuru sahibinin yeterli maddi geliri olmasına, yeterli düzeyde yabancı dil bilmesine ve ülke kültürüne uyum sağlamasına dikkat edilir.

Belçika vizesi aile birleşimi 2022 başvurusu için internet üzerinden vize başvuru formu doldurabilir ve vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde vize için gerekli tüm belgelerin hazır olması istenir. Aile birleşimi vizesi için talep edilen evrakların listesi, Belçika konsolosluğu resmi web adresi üzerinden yayınlanmaktadır. Vize başvurusu yapılması ardından vize sonuçları ortalama 3 ay içerisinde açıklanır. Bu nedenle başvurunuzu seyahat planından 2 ay öncesinde yapabilirsiniz.

Belçika Çalışma Vizesi 2022

Belçika çalışma vizesi, ülkede bir kurumla iş anlaşması yapan kişilerin başvuru yapabileceği vize türüdür. D tipi vize kategorisinde yer alan çalışma vizesi için ulusal vize başvuru formunun doldurulması ve vize randevusu alınması istenir. Belçika vizesi 2022 başvurusu Belçika konsolosluğuna veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine yapılabilir.

Belçika çalışma vizesi 2022 başvurusu için şirket tarafından hazırlanacak olan çalışma belgesine sahip olmanız gerekir. Bu belge ile birlikte; mesleki belgeler, yabancı dil sertifikası, finansal belgeler, sağlık raporu gibi belgelerin tümü randevu tarihine kadar hazır olmalıdır. Belgelerinizi teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından başvuru işleminiz tamamlanır. Çalışma vizesinin sonucu ortalama 2 ay içerisinde açıklanmaktadır. Vize alarak ülkeye seyahat eden kişiler, oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır.

Belçika Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Belçika vizesi 2022 başvurusu lise, üniversite, mesleki eğitim veya dil eğitimi almak amacıyla yapılabilir. Erasmus vizesi almak isteyen öğrenciler, üniversitelerin açmış oldukları Erasmus programına katılmalı ve sınavdan yeterli puan almalıdır. Belçika eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılı için gerekli belgeleri hazırlamanız ve vize merkezine teslim etmeniz ardından başvuru işleminiz gerçekleşir. Eğitim vizesi sonucu ortalama 2 ay içerisinde açıklanmaktadır.

Belçika Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/belcika-vizesi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika vizesi 5 iş günü içerisinde çıkar.

Belçika D Tipi Vize Nedir?

Belçika D tipi vize; aile birleşimi, ticari, çalışma, eğitim gibi uzun süreli vize türleridir.

Belçika Schengen Vizesi Veriyor Mu?

Belçika Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler arasındadır.

Give a Comment