İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2022

Geçtiğimiz günlerden Birleşik Krallık tarafından yapılan açıklamalar kapsamında özellikle gıda, nakliye ve lojistik sektöründe ciddi eksikliklerin yer aldığı söylenmekte idi. Bu eksiklikler, ülkede hizmet sektöründeki gerekliliklerin karşılanamaması ve halkın ihtiyaç duyduğu gıda maddelerinin uygun zamanda tedarik edilememesi gibi sorunlara neden olduğu da yapılan açıklamalar arasındaydı. İşte bu sebeple İngiltere, yakın bir zamanda bu alandaki açıklarını giderebilmek için diğer ülke vatandaşları arasından işçi alımı yapacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından ülkemizden ve diğer devletlerden vatandaşlar, konunun detayları- vize alımı gibi konular için gözlerini İngiltere’ye çevirdiler.

Ancak Birleşik Krallık ‘ın İngiltere tır şoförü alım şartları ve diğer koşullar için yaptığı açıklamalar henüz bunlardan ibaret. Eğer siz de bu konu ile ilgileniyor ve detayları merak ediyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan soruları bizlere yöneltebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Yapılan açıklamalar doğrultusunda tır şoförlüğü pozisyonunda deneyimli olan işçiler başvuru şartlarını merak etmeye başladı. Bu bağlamda özellikle internet üzerinden İngiltere tır şoförü başvurusu gibi konular fazlasıyla araştırılıyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere konu hakkındaki detaylar henüz hükümet tarafından ayrıntılı bir şekilde dile getirilmedi. O yüzden gerek yayın mecralarının gerekse bizlerin kısıtlı bilgileri bulunmakta. Fakat kısa süre içerisinde başlayacak olan alımlar nedeni ile yine kısa süre içerisinde tam şartların ne şekilde olacağı da belirtileceği düşüncesindeyiz.

Yani şimdilik hem başvuru hem de İngiltere tır şoförü alım şartları gibi konularda kilit durumu söz konusu diyebiliriz. Konu hakkında detaylı açıklamalar yapılır yapılmaz bunları sizlerle anında paylaşacağız. Ayrıntıları kaçırmamak ve yeni bilgilerden anında haberdar olmak için sitemizi takip etmenizi tavsiye ederiz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere tır şoförü arıyor haberinin detaylarına gelecek olursak, son zamanlarda Birleşik Krallığın istihdam konusunda bir takım sorunlar ile karşılaştığını belirtebiliriz. Bu yüzden de özellikle gıda sektörü, lojistik ve nakliyecilik gibi alanlarda ciddi açıklar bulunuyor. Bu açıklar da ülkedeki ihtiyaçların aksamasına, halkın da bu konudan şikayetçi olmasına neden oluyor. İşte bu gibi sebepler ışığında İngiltere hükümeti derhal kolları sıvayarak, ülkenin sorununu çözmek amacı ile devreye farklı ülkelerden işçi alımı gibi bir fikir soktu ve bu fikir kapsamında da hem kamyon hem de tır gibi ağır vasıta araçlar için 5 bin kişilik bir şoför alımı yapmaya başlayacak. Ayrıca buna ek olarak da gıda yani tavukçuluk sektöründen ise yaklaşık 5 bin 500 yüz kişilik bir alım da gerçekleştirilecek.

Tüm bu sayı İngiltere’nin sorununu gerçekte çözer mi bilinmez fakat haberi duyan Türk vatandaşlarının bu duruma büyük ilgi gösterdiği de yadsınamaz bir gerçek.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere tır şoförü alım şartları konusunda belirtilecek olan koşulları sağlayan kişiler çalışmak için hak kazanabilecek. Çalışmaya hak kazanan kişiler ise, İngiltere hükümeti tarafından verilecek olan geçici çalışma vizeleri ile ülkeye giriş yapabilecek. Geçici olarak verilecek olan bu çalışma vizesi içerisine yine geçici olarak verilecek oturma izni de dahil olacak. Vize ne kadar için geçerli olacak sorusunu merak edenler için, hükümetin bu konu hakkında 2022 Mart ayının başlangıcına kadar süre verdiğini söyleyebiliriz. Yani kişilere verilecek olan geçici çalışma vizesi, bu bağlamda 6 aylık bir süreyi kapsayacak denilebilir.

Vize başvurusu esnasında talep edilecek evraklar henüz belli olmasa da bunlar içerisinde İngiltere tır şoförü başvuru formu belgesinin yer almasına kesin gözüyle bakıyoruz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiltere’de çalışmak isteyen kişilere sağlanan bu avantaj, pek çok kişinin ilgisini kazandı. Bu bağlamda en çok merak edilen konunun da bu ülkede çalışmaya imkan tanıyacak olan İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır, vize şartları nelerdir gibi sorulardır. Her ne kadar bu konular hakkında herhangi bir açıklama gelmese de biz olası başvuru sürecinin şu şekilde işleyeceğini sizlere söyleyebiliriz:

  • İngiltere hükümetinden gelen İngiltere tır şoförü alım şartları ve bu koşulların detaylı açıklaması
  • Şartlara uyum sağlayan kişilerin vize için talep edilen vize evraklarını tamamlaması, vize harç bedellerini yatırması
  • Evraklar tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara vize başvurusunun yapılması
  • İngiltere Büyükelçiliğinin vize sonuçlarını değerlendirilmesi
  • Bu değerlendirme sonucunda vize onayı alan kişilere çalışma izni çıkarılması

Bu adımların her biri için profesyonel bir destek almak ve vize işlemlerini sorunsuz halletmek için uzman kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere vize işlemleri içerisine dahil olan diğer bir konuda tüm evraklar tamamlandıktan sonra ilgili mercilere vize başvurusunun yapılmasıdır. Bu konuda İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusunun yanıtı için kesin bilgiler verilmese de geçici vize alacak kişilerin müracaatı nereden yapacakları gibi sorular için ihtimaller aslında bellidir.

İngiltere tır şoförü alım şartları açıklandıktan sonra bu konuda başvuruda bulunmak isteyen kişiler; İngiltere vize başvuru merkezleri, İngiltere Konsoloslukları ya da İngiltere Büyükelçiliği gibi yetkili kurumlara müracaat etmesi gerekecektir. Yine de kesin bilgiler için şimdilik hep birlikte beklemede kalmaya devam ediyoruz.

İngiltere Kamyon Şoförlüğü Başvurusu

İngiltere’de alım yapılacak sektörler içerisinde lojistik alanının ön plana çıktığını yukarıda belirtmiştik. Ancak bu alan içerisinde de özellikle nakliye konusunda ciddi açıkların bulunduğunu bir kez daha dile getirelim. Ayrıca alımlar yalnızca tır şoförlüğü için kamyon şoförlüğü konusunda da olacak. Yani bu ülkede var olan 5 bin kişilik sayı içerisine kamyon şoförlerinin de dahil olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, İngiltere kamyon şoförlüğü başvurusu için gerekli olan şartlar neler? İngiltere hükümetinin henüz bu konu için de net ve kesin açıklamaları bulunmuyor. Ama kişilerden talep edilecek olan istekler arasında mutlaka deneyim ve tecrübe yer alacaktır. Geri kalan koşullar konusunda da ilerleyen günlerde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

Ülkemiz ekonomisi ve gelişmiş ülkelerin ekonomileri göz önüne alındığında aradaki fark işçilerin maaşlarına da yansımaktadır. Yani ülkemizde hizmet veren bir kamyon şoförü ile İngiltere’deki aynı görev arasında maaş açısından büyük farklılıklar olacaktır. Bunu çok iyi bilen vatandaşlar da bu ülkede geçici olarak dahi çalışmak için vize şartlarını beklemektedirler. Peki, ülkemizde çok tatmin edici rakamlarda olmayan kamyon şoförü maaşları, İngiltere’de ne kadar?

Oldukça merak edilen İngiltere kamyon şoförü maaşı için, senelik 40 bin sterlin kazanıldığını bunun da yaklaşık olarak 485 bin Türk Lirası’na denk geldiğini söyleyebiliriz.

İngiltere Tır Şoförü Alımları Ne Zaman Başlayacak?

İngiltere’deki tır şoförü alımlarının 2021 yılının ekim ayında yapılması beklenmektedir.

İngiltere Tır Şoförü Alımları Ne Zamana Kadar Sürecek?

Bu konu hakkında yetkililer tarafından henüz net bir açıklama yapılmasa da alımların Ekim ayında başlaması ve Ekim ayı süresince devam etmesi beklenmektedir.

İngiltere Tır Şoförlüğü İçin Hangi Vizenin Alınması Gerekmektedir?

İngiltere’de geçici olarak tır şoförlüğü yapacak olan kişilere geçici olarak vize verilecektir. Bunun için kısa süreli olarak tabir edilen çalışma vizelerinin alımı söz konusu olacaktır.

Give a Comment